Mit vigyek a kórházba?

Személyi igazolvány, TAJ kártya


Pizsama vagy könnyű ruházat – Érdemes „slicces” alsónadrágot és pizsamát hozni, ha katéter kerül behelyezésre, a zárt nadrág a műtétet követő időszakban nem célszerű! Készüljön fel arra, hogy a ruházatot a váladékok és a színes fertőtlenítő szerek is szennyezhetik, legyen Önnél váltás is!


Papucs, kényelmes lábbeli – A lábbeli kiválasztásánál ügyeljen arra, hogy biztonságosan tudjon benne közlekedni, akár lépcsőkön vagy vizes helyiségekben is. A műtét után valószínűleg nem fogja tudni a cipőjét befűzni, így olyan lábbelit vigyen, amibe lehajolás nélkül is bele tudja bújtatni a lábát!


Hűvösebb időben fürdőköpeny, egyszerű felsőruházat – A műtét után mozoghat, akár az udvarra, büfébe elmehet. A legtöbb helység fűtött, ennek ellenére érdemes könnyen felvehető meleg felsőt (fürdőköpenyt vagy kényelmes kardigánt) bevinni.


Szedett gyógyszerek, ill. az adagolás pontos listája – Érdemes elhozni az otthon szedett gyógyszereket. Ezek adagolását a bennfekvés alatt az ápolószemélyzet felügyeli! Különösen a műtét körüli időben előfordulhat, hogy a gyógyszereken módosítani kell. A kórházban is rendelkezésre állnak az alapvető gyógyszerek, de elképzelhető, hogy a megszokott szereket helyettesíteni kell más, rendelkezésre
álló gyógyszerrel. Nem szerencsés, ha egy váratlan mellékhatás vagy reakció miatt a műtétet halasztani kell.


Teljes orvosi dokumentáció, képalkotó vizsgálatok eredménye CD lemezen – Érdemes mindig a teljes orvosi dokumentációt elvinni. Ennek összefoglalója mindig szerepel a kórlapban, de kérdés esetén a részletes korábbi eredmény is sokat segíthet. Kérjük, hogy a dokumentációt mindig rendezze össze időrendi sorrendbe, és fűzze le egy egyszerű mappába! Ez Önnek és a kezelőszemélyzetnek is sokat segít, valamint megakadályozza, hogy fontos dokumentumok elvesszenek. Érdemes a fontos dokumentációkat számítógépre szkennelni vagy biztonsági fénymásolatot készíteni. A képalkotó vizsgálatok eredménye csak speciális orvosi programmal olvasható (bár ezt általában a dokumentáció tartalmazza). Ha Ön járatos a számítógép kezelésében, akkor javasoljuk, hogy készítsen saját maga számára biztonsági másolatot a képalkotó vizsgálatok eredményéről. Ezek az adatok könnyen másolhatóak.


Combtőig érő kompressziós harisnya vagy 4 tekercs 15 cm széles rugalmas pólya (fásli) – A kismedencei műtét miatt a lábakból a nyirokfolyadék nehezebben folyik el. A rugalmas fásli vagy harisnya segíti a nyirokkeringést, és csökkenti a kóros véralvadás miatt jelentkező szövődmények (trombózis, embólia) veszélyét. Arra figyelni kell, hogy a harisnya ne akadályozza a seb környékének (és a katéternek) gondozását.

  • Tisztálkodószerek,
  • Férfiaknak borotválkozó felszerelés,
  • Törülköző (legalább 2 db)
  • Zsebkendő, vécépapír, nedves törlő
  • Evőeszközök, pohár, törlőkendő vagy szalvéta
  • Műfogsor (eltávolítható implantátumok) tárolására alkalmas doboz, egyéb
    segédeszközökök
  • Szemüveg, tokkal

Kispárna – a műtét után sok időt kell az ágyban töltenie. Ha van kedvenc kispárnája, vagy olyan párnája, amivel jól fel tudja támasztani magát, hozza magával!

Telefon, híradástechnikai készülékek, esetleg könnyű olvasmány, vagy rejtvényfüzet – A műtét után Ön egyre jobb állapotban lesz, de még napokig nem mehet haza. Érdemes erre az időre is gondolni, és unaloműzőnek könyvet, újságot vagy kisméretű (fülhallgatós) rádiót magával vinni. Telefonra is szükség lehet, hogy a családtagokkal tartani tudja a kapcsolatot.


Semmiképp sem javasolt jelentős pénzösszegeket magával vinni a kórházba!
A legtöbb kórházban található kisbolt vagy büfé. Csak annyi zsebpénzt vigyen, amennyiből üdítőt, élelmiszert, esetleg hiányzó apróságokat meg tud venni!

Mi az, amit mindenképpen hagyjon otthon?

Ritka kivételtől eltekintve nem szükséges ágyneműt vinni, semmiképp ne vigyen magával nagy értékű készpénzt, semmiképp ne vigyen magával nagy értékű ékszert, semmiképp ne vigyen magával nagy értékű készüléket, ne vigyen magával nagyméretű készülékeket, mert ezek akadályozhatják a közlekedést
és a betegellátást a kórtermekben.

Az osztályokon más betegek, hozzátartozók is megfordulnak. Ezt besurranó tolvajok gyakran kihasználják. A személyzet nem tud minden egyes beteg értéktárgyaira figyelni. Biztonsági okokból még a kis kórtermek ajtajai sem zárhatóak. Különösen a látogatási időben fontos, hogy Önök, betegek is odafigyeljünk egymásra, egymás értékeire.

TÁMOGATÓINK
A Magyar Urológusok Társasága Ajánlásával!