Ebből a videóból megismerhetjük Gergely történetét, akinek esetében (a jelek szerint) egy döcögős biciklitúra segített kideríteni, hogy hólyagdaganata van. Gergely a kirándulás másnapján véreset vizelt, és a tünet jelentkezése után nem sokkal urológushoz fordult.
Gergely elbeszéléséből ezúttal a hólyagdaganatot érintő sugárkezelés menetéről és mellékhatásairól tudhat meg többet az olvasó.
Gergely szerint ezek a tényezők befolyásolhatják leginkább a kezelések kimenetelét.
Mónika története úgy kezdődött, hogy fáradtnak érezte magát, és ezért családorvoshoz fordult. Bár ez a tünet általános kimerültség jele is lehetett volna, a szakember Mónikát vér- és vizeletvizsgálatra küldte
Utolsó hólyagdaganat-eltávolító műtétje után Mónika BCG- kezelést kapott, és a leletei ma már bizakodásra adnak okot.
Négy évvel ezelőtt Jánost a háziorvosa elküldte szűrővizsgálatokra. Már a hasi ultrahang kimutatott a hólyagban egy gyanús eltérést.
Amint az János elbeszéléséből kiderül, nem kell félni a cisztoszkópiától. Ha az asszisztens ügyesen dolgozik, ez a katéteres vizsgálat nem okoz különösebb kényelmetlenséget, és meglehetősen rövid.
Lóránd teljes húgyhólyagját, prosztatáját és húgycsövét is el kellett távolítani, ugyanis a férfi hólyagdaganatát csak nagyon előrehaladott stádiumban sikerült felismerni.
És ismét egy Urodoki kampányfilm a véres vizelet fontosságáról!
Bemutatjuk Lórándot, akinek daganata miatt a teljes húgyhólyagját és több más szervét is el kellett távolítani, de a gyökeres változásokhoz hozzá tudott szokni, és így családja körében ismét élvezni tudja az életet.
Lóránd üzenete, hogy bizonyos tüneteket tapasztalva miért kell azonnal orvoshoz fordulni.
Az Urodoki egyik rövid, figyelemfelhívó kampányfilmje a 2023-as hólyagdaganat kampányban.